Skip to content

Rozmarino eterinis aliejus plaukams – kvapnus ir sveikatai naudingas būdas išgražėti

Rozmarino eterinis aliejus plaukams
Pasidalinkite su artimaisiais ar draugais

Su rozmarinu daugelis susipažįsta leisdamiesi į kulinarinius eksperimentus, tai tipinis Viduržemio jūros regiono prieskonis, dažnai naudojamas žuviai, avienai, daržovėms ir kitiems patiekalams gardinti. Tačiau šis augalas gali praversti ne tik virtuvėje! Iš rozmarino spaudžiamas puikus eterinis aliejus, kuris greitai atras vietą ir jūsų vonios kambaryje. Čia jį panaudosite ne tik dėl gaivaus kvapo ar antibakterinių savybių, rozmarino eterinis aliejus nepamainomas plaukams, padedantis spręsti daugybę jų problemų.

Ieškote natūralios plaukų grožio priemonės su aromaterapiniu poveikiu? Sužinokite, kaip jums gali pasitarnauti rozmarino eterinis aliejus.

Rozmarino eterinis aliejus

Šiek tiek istorijos

Rozmarinas buvo laikomas ypatingu augalu jau Antikinėje Graikijoje. Hesiodo mitas pasakoja, kad graikų meilės ir grožio deivė Afroditė, kildama iš jūros putų buvo prisidengusi rozmarino šakelėmis. Pasakojama ir apie tai, kad Mergelė Marija ilsėjosi pasitiesusi apsiaustą ant rozmarinų šakelių. Dėl šios priežasties daug kas galvoja, kad augalo pavadinimas tiesiogiai susijęs su Marijos vardu.

Iš tikrųjų, lotyniškas žodis „rosmarinus“ atsirado iš žodžių „ros“ (lot. rasa, lašas) ir „marinum“ (lot. jūra) samplaikos. Nuo seno manoma, jog rozmarinui, taip mėgstančiam augti sausuose ir smėlėtuose, saulės kepinamuose pajūriuose, nereikalingas lietaus vanduo – augalo gyvybei palaikyti esą užtenka drėgmės, kurią brizas atneša nuo jūros. Šią savybę ir atspindi augalo pavadinimas, pažodžiui reiškiantis „jūros lašas“.

Rozmarino eterinio aliejaus nauda

Tyrimais įrodyta, kad rozmarino eterinis aliejus pasižymi vertingomis savybės ir kompleksiniu poveikiu žmogaus organizmui:

  • skatina nervinių ląstelių regeneraciją,
  • turi priešuždegiminių savybių,
  • gerina kraujotaką.

Ar rozmarino eterinis aliejus gali gydyti plaukų slinkimą?

Prielaida, kad rozmarinų eterinis aliejus padeda skatinti plaukų augimą, kyla iš aukščiau išvardintų šio aliejaus savybių. Kaip ir pipirmėčių eterinis aliejus (taip pat naudojamas plaukų augimui skatinti), rozmarinų eterinis aliejus skatina kraujo cirkuliaciją. Dėl šios priežasties plaukų folikulai geriau aprūpinami reikalingomis medžiagomis, todėl pastebimai tvirtėja ir geriau maitina plauką.

Rozmarinų eterinis aliejus naudojamas ne tik plaukų slinkimui stabdyti. Jis gali padėti išvengti priešlaikinio žilimo ir pleiskanų. Šis eterinis aliejus taip pat gali padėti sausai ar niežtinčiai galvos odai nuraminti.

Rozmarino eterinis aliejus

Rozmarino aliejus plaukams ir moksliniai tyrimai

Remiantis moksliniais tyrimais galima teigti, jog rozmarinas gali būti naudingas nerviniams audiniams. Karnozo rūgštis, veiklioji augalo medžiaga, vieno tyrimo metu išgydė audinių ir nervų pažeidimus. Šis gebėjimas išgydyti nervų galūnes gali atjauninti ir galvos odos nervus, savo ruožtu, galbūt ir padėti atsistatyti plaukų augimui.

Naujausi tyrimai rodo, kad rozmarinas tiesiogiai padeda apsisaugoti nuo plaukų slinkimo. Vieno bandymo metu, rozmarino eterinis aliejus buvo priešinamas minoksidiliui. Tai yra priemonė plačiai taikoma žmonėms, sergantiems androgenine alopecija (vyrų ar moterų nuplikimu). Rezultatai parodė, kad rozmarino eterinis aliejus buvo toks pat veiksmingas kaip ir minoksidilas. Bandymo metu jis padėjo pašalinti galvos odos niežėjimą net sėkmingiau už minoksidilį.

Dvi atskiros klinikinės apžvalgos – viena iš 2010 m. ir viena iš 2011 m. – taip pat pripažįsta, kad rozmarino eterinis aliejus plaukams yra be galo naudingas. Pirmoji cituoja tyrimą dėl sėkmingo plaukų ataugimo žmonėms sergantiems alopecija naudojant eterinius aliejus. Vienas iš šių eterinių aliejų buvo rozmarino.

Rozmarino eterinis aliejus plaukams – naudojimo būdai

Pripažinkime, kai kurios namų gamybos grožio priemonės yra ypač nepatogios naudoti. Kiaušinių trynių ar medaus kaukės plaukams varva ir limpa, o molio kompresus gana sudėtinga pasiruošti bei užsitepti. Na, o garsioji svogūnų tyrės procedūra suteikia daug „aštrių pojūčių“, kurie reikalauja geležinės kantrybės. Tokie nepatogumai neretai atbaido nuo natūralių grožio ritualų, nepaisant jų veiksmingumo ar palankios kainos.

Tačiau ne viskas, kas gaminama namuose, turi būti sudėtinga. Vienas rozmarino eterinio aliejaus buteliukas gali pasitarnauti bet kokioje buitinėje situacijoje – nuo namų gaiviklio iki dantų skalavimo skysčio. Lygiai taip pat, tik kelių jo lašelių pagalba pasigaminsite veiksmingą plaukų priežiūros priemonę pageidaujamam efektui pasiekti. Be jokių terlionių, papildomų priemonių ir  pastangų.

Įlašinkite į šampūną

Vos keli rozmarino eterinio aliejaus lašai į plaukų šampūną pakylės jį net keliomis prasmėmis. Šampūną pastiprinsite visomis naudingomis aliejaus savybėmis bei suteiksite jam aromaterapinio poveikio ir papildomos gaivos. Svarbu: neviršykite 5 lašų 100 ml plovimo priemonės arba 2 lašų tiesiai į sklidiną delną. Gera nuotaika duše garantuota!

Rozmarino eterinis aliejus

Įmaišykite į plaukų kaukę

Bet kokia pirktinė plaukų kaukė įgaus daugiau privalumų su natūralaus aliejaus papildymu. Taip nušausite du zuikius vienu šūviu: kol maitinančios kaukės medžiagos puoselės plaukus, rozmarino eterinis aliejus juos sustiprins. Kadangi kaukę reikia palaikyti kiek ilgiau, tai ir efektas bus gerokai stipresnis nei šampūno. Naudokite apie 3-5 lašus vienam arbatiniam šaukšteliui kaukės, jei anksčiau atlikote alergijos testą ir esate tikri, kad jūsų oda gerai toleruoja šį eterinį aliejų.

Masažuokite tiesiai į galvos odą

Šis metodas skirtas norintiems pasiekti stipresnio efekto. Tačiau neskubėkite į galvos odą masažuoti gryno rozmarinų eterinio aliejaus – tai gali sukelti stiprų dirginimą ir suteikti daugiau žalos nei naudos. To išvengti padės bazinis aliejus, kuriam puikiai tiks simondsijų aliejus, kokosų aliejus, argano aliejus ar alyvuogių aliejus. Įlašinkite 5 lašus eterinio aliejaus į valgomąjį šaukštą bazinio ir kruopščiai įtrinkite į galvos odą. Paskui patartina plaukus apvynioti plėvele arba paprastu maišeliu bei įsukti į rankšluostį. Šiluma aktyvuoja veikliąsias aliejų medžiagas ir padeda plaukams jas geriau įsisavinti. Tokiu būdu susuktus plaukus saugu palikti ir per naktį. Aliejai nenubėgs, o 8 valandų SPA plaukams užtikrins pritrenkiančius rezultatus.

Patobulinkite plaukų purškiklį

Lygiai kaip kaukės ar šampūno atveju, rozmarino eteriniu aliejumi galite papildyti savo purškiamą plaukų kondicionierių. O jei tokio nenaudojate, tiesiog sumaišykite 10 lašų rozmarino eterinio aliejaus ir 120 ml distiliuoto vandens – gausite puikų hidrolato pakaitalą, kuriuo galėsite papurkšti plaukus kaskart, kai norėsite jiems suteikti papildomo blizgesio bei gaivos.

Ką turėtumėte žinoti prieš naudojant rozmarino eterinį aliejų

Venkite rozmarino eterinio aliejaus patekimo į akis. Jei taip nutiko, praplaukite akis šaltu vandeniu. Taip pat būkite atsargūs ir ant galvos odos netepkite šio eterinio aliejaus pernelyg daug, nes jis gali dirginti odą. Kad išvengtumėte odos sudirginimo, prieš naudodami rozmarinų eterinį aliejų visuomet praskieskite jį baziniu aliejumi ar kitu produktu.

Šaltiniai
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25842469/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22517595/
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0021967311002755

Nuotraukos asociatyvinės © Canva

Pasidalinkite su artimaisiais ar draugais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *