Skip to content

Kedrų eterinis aliejus – puikus ir kasdienei aromaterapijai, ir peršalimams lengvinti. Pasinaudokite jo žemiška galia!

Kedrų eterinis aliejus puikus ir kasdienei aromaterapijai ir peršalimams lengvinti Pasinaudokite jo žemiška galia
Pasidalinkite su artimaisiais ar draugais

Kedrų eterinis aliejus yra vienas labiausiai vertinamų natūralių produktų, turintis gilią istoriją ir plačiai naudojamas tiek kosmetikoje, tiek aromaterapijoje. Kedrų aliejus, išgaunamas iš kedro medžio, yra žinomas dėl savo gilaus, žemiško aromato ir naudingų savybių odai bei plaukams.

Kedrų eterinis aliejus pasižymi antiseptinėmis, priešuždegiminėmis bei raminančiomis savybėmis, dėl kurių jis tampa nepakeičiamu ingredientu tiek natūralios kosmetikos produktuose, tiek kasdieniniame gyvenime.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip gaminamas šis aliejus, kokios jo pagrindinės savybės ir kaip jis gali būti naudojamas įvairiose srityse.

Kas yra kedrų eterinis aliejus?

Kedrų eterinis aliejus yra natūralus aliejus, gaunamas garais distiliuojant kedro medieną, šaknis arba šakeles. Pagrindinis jo šaltinis – kedro medžiai, kurie auga įvairiose pasaulio vietose, įskaitant Šiaurės Ameriką, Atlaso kalnus Maroke ir kitas kalnuotas vietoves. Vienas iš dažniausiai naudojamų kedrų rūšių aliejaus gamybai yra Juniperus virginiana, dar žinomas kaip Raudonasis kedras arba Virginijos kedras.

Kedrų aliejaus cheminė sudėtis

Pagrindinės kedrų aliejaus sudedamosios dalys yra α-cedrenas (23,04%) ir α-cedrolis (19,43%). Šie cheminiai junginiai priklauso seskviterpenų ir seskviterpenolių šeimoms, kurios pasižymi stipriomis antibakterinėmis, priešuždegiminėmis ir raminančiomis savybėmis. Šios savybės yra ypač naudingos odos priežiūrai bei aromaterapijai.

Kedrų eterinis aliejus garsėja savo ilgaamžiškumu dėl didesnio molekulinio dydžio, palyginti su kitais eteriniais aliejais. Dėl to jis lėtai garuoja, ilgai išlaiko savo aromatą ir turi ilgesnį galiojimo laiką (apie 6–8 metus), jei laikomas tinkamai – sandarioje talpoje, apsaugotoje nuo saulės šviesos ir šilumos.

Kaip gaminamas kedrų eterinis aliejus?

Kedrų eterinis aliejus gaminamas kedro dalis distiliuojant vandens garais. Tai yra dažniausiai naudojamas metodas eteriniams aliejams išgauti, nes leidžia išlaikyti natūralias augalo savybes. Distiliuojant medieną, šaknis ar šakeles, per jas leidžiami garai, kurie išlaisvina eterinius aliejus. Po distiliacijos proceso aliejus atskiriamas nuo vandens ir surenkamas.

Kedrų eterinio aliejaus AOP

Kedro mediena renkami brandžiuose kedro miškuose. Tokie miškai dažniausiai yra kalnuotose vietovėse, kur klimato ir dirvožemio sąlygos sukuria palankias sąlygas kedro augimui. Atlaso kalnų regionas Maroke garsėja savo aukštos kokybės kedrų aliejumi, kuris dažnai žymimas AOP ženklu. AOP užtikrina, kad produktas yra autentiškas ir kilęs iš tam tikros geografinės vietovės, kur jis išgaunamas pagal tradicinius metodus.

Kedrų eterinis aliejus ir veido odos priežiūra

Dėl savo antiseptinių ir priešuždegiminių savybių, šis aliejus yra puikus pasirinkimas tiems, kurie turi riebią odą, linkusią į bėrimus. Kedrų aliejus padeda sumažinti bakterijų dauginimąsi, valo užsikimšusias poras ir ramina odos uždegimus. Jis taip pat reguliuoja odos riebalų gamybą, todėl tinka riebios odos priežiūrai.

Kosmetikos produktai su kedrų eteriniu aliejumi taip pat gali būti naudojami odos drėkinimui ir jos regeneracinių procesų skatinimui. Kadangi šis aliejus yra natūralus antiseptikas ir antioksidantas, jis puikiai tinka naudoti kasdienėje odos priežiūroje, ypač tiems, kurie nori išvengti cheminių priemonių.

Kedrų aliejus ir plaukų priežiūra

Kedrų aliejus gali būti naudojamas ir plaukų priežiūrai. Jis padeda sustiprinti plaukų šaknis, skatina jų augimą ir padeda sumažinti plaukų slinkimą. Dėl savo priešgrybelinių savybių kedrų aliejus gali padėti kovoti su pleiskanomis ir apsaugoti galvos odą nuo infekcijų. Jis taip pat naudojamas įvairiuose plaukų produktuose, tokiuose kaip kaukės ir aliejai, kad suteiktų plaukams daugiau blizgesio ir stiprumo.

Kedrų eterinis aliejus ir aromaterapija

Kedrų eterinis aliejus yra vienas iš pagrindinių aliejų aromaterapijoje dėl savo raminančių savybių. Jo šiltas ir žemiškas aromatas padeda nuraminti protą, mažina įtampą ir skatina atsipalaidavimą. Dėl šių priežasčių jis yra populiarus pasirinkimas aromaterapijoje, kai norima numalšinti nerimą, stresą ar pagerinti miego kokybę.

Kedrų aliejus gali būti naudojamas difuzoriuose, masažams ar vonios aliejams. Kvapas padeda atsipalaiduoti po įtemptos dienos ir greičiau užmigti. Aliejus taip pat puikiai tinka naudoti kartu su kitais eteriniais aliejais, tokiais kaip levandų ar frankincenso aliejus, taip dar labiau sustiprinamas jo terapinis poveikis.

Kedrų aliejus ir jo gydomosios savybės

Kedrų aliejus gali būti naudojamas kvėpavimo takų infekcijoms palengvinti, nes stimuliuoja kvėpavimo sistemą. Jo savybės taip pat gali būti naudingos tiems, kurie kenčia nuo peršalimo ar bronchito, nes aliejus padeda palengvinti kvėpavimą ir mažina uždegimą.

Dvasinis kedrų eterinio aliejaus naudojimas

Kedrų aliejus dažnai naudojamas meditacijai bei apsivalymo ritualuose. Kedro medis daugelyje senovės kultūrų buvo laikomas šventu, simbolizuojančiu ilgaamžiškumą, apsaugą ir stiprybę. Šis eterinis aliejus gali būti naudojamas kaip priemonė išvalyti neigiamas energijas ir sukurti harmoningą, ramią aplinką.

Meditacijos metu kedrų aliejus padeda susikaupti ir sukurti gilų ramybės jausmą. Jo aromatas padeda įsižeminti, todėl jis yra puikus pasirinkimas dvasinėms praktikoms, kurių metu siekiama vidinės pusiausvyros ir ramybės.

Taip pat kedrų aliejus dažnai naudojamas apsauginiams ritualams, nes tikima, kad jis padeda apsisaugoti nuo neigiamų energijų ir stiprina vidinę stiprybę.

Holistinė odos priežiūra su kedrų eteriniu aliejumi

Holistinė odos priežiūra siekia rūpintis viso žmogaus sveikata, atsižvelgiant ne tik į išorinius simptomus, bet ir į emocinę bei fizinę gerovę. Kedrų eterinis aliejus, dėl savo raminančių, antiseptinių ir regeneruojančių savybių, tampa svarbiu ingredientu natūralios kosmetikos formuluotėse.

Pasak sertifikuotos aromaterapeutės Christine Glaser, kedrų aliejus yra būtinas ingredientas holistinėje odos priežiūroje. Jis padeda ne tik atkurti odos sveikatą, bet ir sumažina streso poveikį, kuris dažnai atsispindi odos būklėje. Christine taip pat pabrėžia, kad šis aliejus puikiai tinka odos drėkinimui bei atgaivinimui, ypač naudojant jį kartu su kitais aliejais, tokiais kaip levandų ar rozmarino aliejus.

Holistinėje odos priežiūroje kedrų eterinis aliejus gali būti naudojamas veido serumams, kremams, plaukų kaukėms ir net kūno losjonams gaminti. Svarbu tinkamai praskiesti eterinį aliejų su baziniu aliejumi, pvz., jojobos ar vynuogių kauliukų aliejumi, siekiant išvengti odos sudirginimo.

Įdomūs faktai apie kedrų aliejų

Kedrų eterinis aliejus ne tik naudingas odai ir plaukams, bet ir daugybę metų naudojamas gydant žmones. Senovės egiptiečiai naudojo šį aliejų balzamavimo procesuose, nes jo antiseptinės savybės padėdavo apsaugoti mirusiųjų kūnus. Be to, senovės Babilone kedrų mediena buvo naudojama statybinėms medžiagoms ir šventykloms statyti.

Kedrų aliejus taip pat veikia kaip natūralus repelentas, ypač nuo erkių ir uodų. Tai puikus pasirinkimas natūraliai namų priežiūrai – galima su šiuo aliejumi pasigaminti purškiklį, kad atgaivintumėte drabužių spintas ar patalynę.

Išbandykite kedrų eterinį aliejų ir jūs!

Kedrų eterinis aliejus yra universalus produktas, turintis daug naudingų savybių odos, plaukų priežiūrai bei bendrai savijautai. Jis pasižymi antiseptinėmis, raminančiomis ir regeneruojančiomis savybėmis, kurios gali būti naudingos tiek kasdienėje kosmetikoje, tiek aromaterapijoje ar dvasinėse praktikose. Dėl savo ilgaamžiškumo ir terapinių savybių, kedrų eterinis aliejus yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško natūralių ir tvarių grožio bei sveikatos sprendimų.

Šaltiniai:

https://diyskincarebusiness.com/cedarwood-essential-oil-holistic-skincare/

https://www.webmd.com/balance/what-to-know-about-cedarwood-essential-oil

https://blog.whimsyandwellness.com/21-amazing-cedarwood-diffuser-blends-youll-want-to-get-started-asap/

Nuotraukos asociatyvinės © Canva.

Pasidalinkite su artimaisiais ar draugais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *