Skip to content

Vynuogių kauliukų aliejus: kuo jis naudingas jūsų grožiui ir sveikatai

Vynuogių kauliukų aliejus
Pasidalinkite su artimaisiais ar draugais

Vynuogės yra bene universaliausios iš Europoje augančių uogų. Jomis galime mėgautis šviežiomis ir džiovintomis, jų lapus panaudoti išradingiems patiekalams, iš sulčių gaminti įvairiausių rūšių vyną, o iš kauliukų spausti nepaprastai naudingą aliejų. Vynuogių kauliukų aliejus gali būti naudojamas tiek virtuvėje, tiek ir įvairioms kosmetinėms procedūroms, jo sudėtyje esančios medžiagos suteikia daug naudos žmogaus organizmui. Jei jums dar neteko susipažinti su šio aliejaus savybėmis, kviečiame skaityti toliau ir sužinoti, kodėl vynuogių kauliukų aliejus yra toks unikalus bei mėgstamas.

Vynuogių kauliukų aliejaus nauda sveikatai

Vynuogių kauliukų aliejuje gausu vertingų žmogaus organizmui medžiagų. Jame yra vitamino E ir riebalų rūgščių, kurios daro mūsų mitybą ir gyvenseną sveikesnes. Vynuogių kauliukų aliejaus vartojimas sumažina širdies ligų riziką. Taip yra dėl jo sudėtyje esančio vitamino E, kuris pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis ir, kaip įrodyta, mažina laisvųjų radikalų pažeistų ląstelių kiekį organizme. Tokia apsauga padeda išvengti širdies ligų ir kai kurių vėžio formų. Kitas tyrimas parodė, kad vynuogių kauliukų aliejus mažina trombocitų agregaciją, o tai sumažina kraujo krešulių susidarymo riziką. Dėl to paties vitamino E, šis aliejus gerina odos būklę ir mažina UV jai daromą žalą.

Vynuogių kauliukų aliejaus vartojimas gaminimui

Šis aliejus neabejotinai pakels jūsų patiekalus į kitą lygį. Bet geriausia žinia, kad skanaudami vynuogių kauliukų aliejumi pagardintus patiekalus, kartu suteiksite savo organizmui įvairiapusės naudos. Jame gausu įvairiausių medžiagų, turinčių itin palankų poveikį mūsų sveikatai:

  • Polinesočiosios riebalų rūgštys (oleinas ir omega-6).
  • Daug vitamino E, taip pat yra A, D ir B grupės vitaminų.
  • Mineralai magnis, cinkas, varis ir kiti.
  • Proteinai.
  • Polifenoliai antiocianinai ir kitos galingos medžiagos, neutralizuojančios laisvuosius radikalus bei mažinančios uždegimus.

Dėl didelio kiekio laisvųjų riebalų rūgščių aliejus nėra tinkamas kepti – kepant suprastės ne tik jo skonis, bet ir naudingosios savybės, sunyks dalis vitaminų. Geriausia vynuogių kauliukų aliejumi gardinti šaltus patiekalus, naudoti kaip pagrindą salotų padažams. Jis pasižymi labai švelniu aromatu, todėl veikiau paryškins, o ne užgoš kitų ingredientų skonį. Gurmanai teigia, kad kokybiškas vynuogių kauliukų aliejus turi švelnų vyno aromatą bei poskonį, kuris gali varijuoti priklausomai nuo vynmedžio rūšies, brandos ir kitų aspektų.

Vynuogių kauliukų aliejus

Vynuogių kauliukų aliejus masažams

Vynuogių kauliukų aliejus yra dažnai naudojamas kaip aliejus masažams. Tam yra keletas priežasčių: teigiamas poveikis odai, neutralumas bei puiki konsistencija. Kadangi šiame aliejuje gausu vitamino E, maitinančių ir antioksidacinių medžiagų, masažo metu jis efektyviai drėkina ir stangrina odą. Aliejus nekemša porų, greitai susigeria ir netepa drabužių, todėl neapsunkina nei kūno, nei jautrios veido odos.

Vynuogių kauliukų aliejus yra gana skystas, tad juo galite skiesti skalsesnius aliejus, pavyzdžiui avokadų ar kviečių gemalų. Kadangi aliejus neturi ryškaus kvapo, jis neretai naudojamas ir kaip bazė įvairiems eterinių aliejų mišiniams. Toks kvapnus masažinis mišinys sukuria puikią atmosferą ir padeda pasiekti specifinių masažo tikslų – stimuliuoti, atpalaiduoti, tonizuoti odą ar mažinti raumenų spazmus.

Vynuogių kauliukų aliejus probleminei odai

Vynuogių kauliukų aliejus yra dažnai naudojamas kaip aliejus masažams. Tam yra keletas priežasčių: teigiamas poveikis odai, neutralumas bei puiki konsistencija. Kadangi šiame aliejuje gausu vitamino E, maitinančių ir antioksidacinių medžiagų, masažo metu jis efektyviai drėkina ir stangrina odą. Aliejus nekemša porų, greitai susigeria ir netepa drabužių, todėl neapsunkina nei kūno, nei jautrios veido odos.

Liaupsių vynuogių kauliukų aliejus susilaukia ir kovoje su aknės pažeista, spuoguota oda. Priešuždegiminės medžiagos numalšina jau esančius darinius, o antibakterinės savybės neleidžia susiformuoti naujiems. Taip pat, jis šviesina bei sulygina nuo aknės susidariusius randelius arba besiformuojančias pigmentines dėmeles.

Vynuogių kauliukų aliejus

Kiti vynuogių kauliukų aliejaus panaudojimo būdai

1. Nuo celiulito ir strijų. Sumaišykite su keliais lašais kadagių ir greipfrutų eterinių aliejų. Sukamaisiais judesiais pamasažuokite problemines vietas, apvyniokite plėvele ir palikite susigerti. Tokio mišinio pagrindu taip pat galite pasigaminti anticeliulitinį šveitiklį – papildomai įdėkite kavos tirščių ir Himalajų druskos.

2. Makiažui valyti. Šiek tiek sudrėkinkite vatos diskelius vandeniu, o tada dosniai suvilgykite juos vynuogių kauliukų aliejumi. Sukamaisiais judesiais nuvalykite makiažą, leiskite šiek tiek susigerti aliejui ir tuomet popierine servetėle sugerkite perteklių (jei yra poreikis). Nuplauti nereikia – tokiu būdu iš vieno produkto gausite ir valiklio, ir kremo poveikį.

3. Vynuogių kauliukų aliejus plaukams. Vynuogių kauliukų aliejų galite naudoti kaip plaukų kaukę. Įtrinkite šiuo aliejumi plaukus nuo šaknų iki pat galiukų. Galite papildyti jį rozmarinų arba levandų eteriniais aliejais. Laikykite tokią kaukę nuo 30 min. iki kelių valandų – plaukai įgaus daugiau žvilgesio, minkštumo, o galvos oda bus nuraminta. Ypač šis aliejus naudingas trapiems, silpniems, lūžinėjantiems plaukams.

4. Priemonė po saulės vonių. Didelis kiekis drėkinančių, antioksidacinių ir regeneraciją skatinančių medžiagų, paverčia vynuogių kauliukų aliejų nepamainoma priemone padauginus saulės vonių. Pamirškite grietinę ar kefyrą ir drąsiai tepkite juo net ir paraudusią bei sudirgintą odą. Jis paskatins gijimą ir sumažins pigmentinių dėmių riziką.

Vynuogių kauliukų aliejus gaminamas iš vynuogių sėklų

Ar vynuogių kauliukų aliejus gali turėti šalutinį poveikį?

Vynuogių kauliukų aliejaus naudojimas kosmetinėms procedūroms teikia naudos mūsų oda bei savijautai. Tačiau kaip ir prieš kiekvienos priemonės naudojimą, reikėtų įsitikinti, ar nesate šiam aliejui alergiški. Prieš tepdami veidą vynuogių kauliukų aliejumi, išbandykite jį ant mažiau matomos odos dalies, pavyzdžiui, riešo. Palaukite 24 valandas, kad įsitikintumėte, jog į aliejų neatsirado nepageidaujamų odos reakcijų. Jei panaudojus vynuogių kauliukų aliejų, oda paraudo, atsirado niežulys, išbėrimas – greičiausiai, esate jam alergiški ir jo vartojimą reikia nutraukti. Šio aliejaus nereikėtų vartoti ir žmonėms, alergiškiems vynuogių uogoms. Taip pat yra duomenų, kad vynuogių sėklų aliejus gali būti nesaugus žmonėms, sergantiems kraujo ligomis, besiruošiantiems operacijoms bei vartojantiems kraują skystinančius vaistus, tokius kaip varfarinas ar aspirinas.

Geriausias vynuogių kauliukų aliejus – nerafinuotas

Nepamirškite, kad visomis vertingomis savybėmis pasižymi tik nerafinuotas, šalto spaudimo aliejus. Nesvarbu ar aliejų naudosite kosmetiniais tikslais, ar skanausite su maistu, nerekomenduojame švaistyti savo lėšų apdorotam produktui. Tiesa, kad kokybiškas aliejus atsieis daugiau – juk 1 litrui aliejaus išgauti reikia nuo 8-12 kilogramų vynuogių kauliukų. Bet įsigiję tokį gaminį galite būti tikri, jog jis bus vertas kiekvieno cento – tol kol laikysitės saugojimo instrukcijų ir ant pakuotės nurodyto galiojimo laiko.

Šaltiniai:
https://www.healthline.com/health/grapeseed-oil-for-skin
https://www.medicalnewstoday.com/articles/318395#health_benefits_of_grapeseed_oil
Nuotraukos asociatyvinės © www.freepik.com, www.canva.com, jei nenurodyta kitaip

Pasidalinkite su artimaisiais ar draugais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *