Skip to content

Ricinos aliejus plaukams ir ne tik – veiksminga priemonė ar tik liaudies rekomendacija?

Pasidalinkite su artimaisiais ar draugais

Yra nemažai aliejų galinčių pasitarnauti plaukų išvaizdos gerinimui. Vieni didina blizgesį, kiti apsaugo, tačiau teigiama, kad nei vienas iš jų nėra toks universalus kaip ricinos aliejus. Mamos ir močiutės ricinos aliejų naudojo nuo visų plaukų bėdų – slinkimo, lūžinėjimo, pūtimosi, retėjimo – ir tai, dar toli gražu, nėra sąrašo pabaiga. Tačiau jo poveikis neapsiriboja vien tik jūsų sruogomis. Jaudinatės dėl retų antakių arba svajojate apie ilgesnes blakstienas? Sužinokite kaip ricinos aliejus plaukams buvo naudojamas spręsti šioms ir dar daugeliui kitų grožio problemų.

Kuo pagrįstas ricinos aliejaus poveikis?

Ricinos augalo vaisiai buvo plačiai naudojami jau nuo seniausių laikų. Mažai kam žinoma, jog ricinmedis brandina pupeles, kurios yra nuodingos dėl sudėtyje gausiai aptinkamo toksino ricino. Tačiau kaitinimo metu jis yra deaktyvuojamas, o spaudžiamas aliejus yra visiškai saugus naudoti. Ricinos aliejaus atrasite įvairių medicininių priemonių, maistinių priedų, biokuro ir žinoma, kosmetikos produktų sudėtyje.

Kas lemia ricinos aliejaus populiarumą grožio industrijoje? Tai galima būtų priskirti pagrindinėms jo savybėms:

  • Priešuždegiminis poveikis. Tyrimais patvirtinta, kad ricinų aliejuje randama ricinoleino riebalų rūgštis mažina uždegimą, sudirgimą ir skatina odos pažeidimų gijimą.
  • Drėkinimas bei maitinimas. Ricinoleino rūgštis yra viena iš omega-9 nesočiųjų rūgščių tipų, kuri pasižymi kaip drėgmę sulaikanti ir odos barjerą sauganti medžiaga.
  • Kraujotakos gerinimas. Ricinų aliejuje esantys flavonoidai ir kiti mikroelementai skatina kraujo apytaką. Taigi, naudojant aliejų vietiškai, paveikta odos zona geriau aprūpinama maistinėmis medžiagomis.
  • Antibakterinis poveikis. Tyrimai rodo, kad ricinos aliejus padeda kovoti su grybeliais ir įvairiomis bakterijomis, įskaitant stafilokoką.
  • Didelis vitamino E kiekis. Galingas antioksidantas ir vienas iš geriausiai pažįstamų grožio bei jaunystės vitaminų.
Ricinos aliejus buteliukuose

Ką sako mokslininkai

Ricinos aliejus išsiskiria visiškai unikalia sudėtimi. Net iki 95 % ricinos sėklos sudaro ricinoleino rūgštis, kurios nerasite jokiame kitame augaliniame aliejuje. Manoma, kad be kitų puikių savybių, ji mažina hormono prostaglandino (PGD2) sintezę. Kuo jis čia dėtas? Mokslininkai sieja šio hormono gamybą su plaukų folikulų susitraukimu. Susilpnėjęs folikulas reiškia silpną plauką, o tai lemia plaukų retėjimą arba plikimą.

Tačiau verta pabrėžti, kad moksliniai tyrimai dar neįrodė tiesioginio poveikio, kurį galimai suteikia ricinos aliejus plaukams. Ši prielaida grindžiama tik potencialiomis aliejaus kosmetinėmis savybėmis bei asmenine vartotojų patirtimi. Visgi, jei teigiamą efektą pajuto ir liudijo mūsų mamos bei močiutės, galbūt ir mums verta suteikti šansą šiai natūraliai priemonei? Jei įsitikinote, kad ricinos aliejus nekelia jūsų organizmui pašalinių reakcijų, išbandykite kelis laiko patikrintus receptus grožiui puoselėti.

Ricinos aliejaus nauda plaukams

Šį receptą verta išbandyti jei skundžiatės slenkančiais ir silpstančiais plaukais. Atminkite – ricinos aliejus yra labai tirštas, todėl gali sunkiai teptis ant plaukų ir galvos odos. Kadangi jis yra labai koncentruotas, galite drąsiai skiesti ricinos aliejų kitu baziniu aliejumi, nesibaimindami prarasti efektyvumo. Šiam tikslui puikiai tiks kokosų arba simondsijų aliejai. Jų lengva konsistencija puikiai atsvers ricinos aliejaus klampumą, o biocheminė sudėtis taip pat puikiai tiks plaukams puoselėti.

Taip pat, kompoziciją papildyti galite pageidaujamu eteriniu aliejumi arba jų mišiniu. Tačiau atkreipkite dėmesį ne tik į jų aromaterapinį poveikį, bet ir poveikį plaukams. Geriausia pasirinkti aliejų pagal plaukų tipą ir pageidaujamą efektą. Augimui skatinti puikiai tiks ramunėlių eterinis aliejus, o plaukams sustiprinti visada palankus rozmarinas. Riebalinių liaukų veiklą gerai reguliuoja citrusų eteriniai aliejai, o sudirgusią odą nuramina levandos. Bazilikų eterinis aliejus garsėja kaip antimikrobinė priemonė ir bus labai geras pasirinkimas pleiskanojančiai odai.

Ricinos aliejaus vartojimas yra labai paprastas – tiesiog įtrinkite jo į plaukų šaknis ir palaikykite. O jei naudosite jį kartu su eteriniais aliejais – pasieksite dar geresnį efektą. Sumaišykite 30 ml ricinų aliejaus ir 20 ml ištirpinto kokosų aliejaus. Į gautą mišinį įlašinkite 7 lašus pasirinkto eterinio aliejaus. Gerai įtrinkite gautą masę į plaukų šaknis, masažuokite 5 minutes. Tada paskirstykite likučius per visą ilgį, apvyniokite plėvele ir rankšluosčiu. Tokią kaukę reikėtų laikyti bent jau pusvalandį, o geriausia – kelias valandas. Kartokite procedūrą kartą per savaitę, bent jau mėnesį, jei norite pasiekti ilgalaikių rezultatų.

Ricinos aliejus antakiams

Natūraliai vešlūs antakiai jau seniai išstūmė plonai išpešiotas linijas užmarštin. Tačiau jei jūsų antakiai stokoja apimties, nereiškia, kad teks kas rytą juos piešti pačiai. Išbandykite naktines ricinos aliejaus kaukes antakiams – tiesiog tepkite juos prieš einant miegoti, o ant pagalvės patieskite rankšluostį. Jei mėgstate miegoti ant pilvo, neskubėkite iš karto apsiversti. Šiek tiek pagulėkite su mėgstama knyga ir leiskite aliejui įsigerti.

Jei prijaučiate naminės kosmetikos gamybai, išbandykite naminės antakių pomados receptą. Ištirpinkite šiek tiek bičių vaško, sumaišykite jį su šaukšteliu ricinos aliejaus ir glicerino. Supilkite į formelę ir leiskite sustingti. Tokia pomada lengvai formuosite antakius braukdami šepetėliu, bei stiprinsite juos diena iš dienos. Naudinga ir natūralu!

Ricinos aliejus blakstienoms

Stebuklingasis ricinos aliejus suteiks blakstienoms vešlumo, jos taps stipresnės ir tankesnės. Prieš miegą ricinos aliejumi patepkite švarias blakstienas, naudokite tam švarų blakstienų tušo šepetėlį. Nusausinkite aliejaus perteklių servetėle, o ryte nuplaukite. Be abejo, matomam rezultatui pasiekti, būtinas ilgalaikis bei reguliarus ricinos aliejaus naudojimas.

Ricinos aliejus barzdai

Taip, turime gerų naujienų vyrams! Ricinos aliejus nesunkiai pritaikomas visiems veido plaukams puoselėti. Nors jis vargiai pagreitins barzdos augimo tempą, tačiau gali tarnauti kaip puiki apsauginė ir formavimo priemonė. Tačiau barzdai nerekomenduojamas vartoti grynas ricinos aliejus – jis gerokai per tirštas, tad gali sulipinti plaukus. Išbandykite ricinos ir alyvuogių aliejaus mišinį barzdos šiurkštumui ir lūžinėjimui sumažinti. Papildykite šį mišinį pušų ir bazilikų eteriniais aliejais, bei džiaukitės kvapnaus losjono efektu.

Ricinos aliejus stiprina plaukus

Kuo skiriasi paprastas ricinos aliejus ir ricinos aliejus plaukams?

Ricinos aliejus yra visiškai saugus naudoti plaukams savo natūralia forma. Jame jau yra visos gamtos suteiktos naudingosios medžiagos, tad jokių papildomų sudėtinių dalių jis nereikalauja. Netgi priešingai – kosmetiniuose aliejuose esantys kvapikliai, skiedikliai ar kitos sintetinės medžiagos gali sukelti stiprų dirginimą arba užkimšti odos poras bei išprovokuoti bėrimus. Tad namų procedūroms geriausia naudoti 100 % gryną, nerafinuotą ricinos aliejų. Tokį produktą rasite vaistinėje arba specializuotoje aliejų parduotuvėje, kur galėsite daugiau sužinoti apie jo kilmę.

Šaltiniai:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3982925/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5849435/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26313346/

https://www.womenshealthmag.com/uk/beauty/hair/a44446443/castor-oil-for-hair-growth/
Nuotraukos asociatyvinės © Freepik, jei nenurodyta kitaip

Pasidalinkite su artimaisiais ar draugais

3 thoughts on “Ricinos aliejus plaukams ir ne tik – veiksminga priemonė ar tik liaudies rekomendacija?”

  1. Pingback: Stipriai slenka plaukai? Verta išbandyti plaukų aliejus

  2. Pingback: Ieškote universalių sprendimų grožiui ir sveikatai? Tai ricinos aliejus

  3. Pingback: Geriausias aliejus plaukams: reitinguojame natūralias priemones

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *