Skip to content

Eterinių aliejų difuzorius – ar žinote, kaip jį tinkamai valyti ir prižiūrėti?

  • by
Eterinių aliejų difuzorius
Pasidalinkite su artimaisiais ar draugais

Eterinių aliejų difuzorius (kvapų difuzorius) išsklaido eterinių aliejų aromatą taip, kad juo prisipildytų kiekvienas patalpos kampelis. Difuzoriaus pagalba namuose susikursite raminančią ir atpalaiduojančią atmosferą. Norint, kad eterinių aliejų difuzorius visuomet tinkamai veiktų ir kuo ilgiau negestų, reikia skirti truputį laiko jo valymui bei priežiūrai.

Bendros eterinių aliejų difuzorių naudojimo taisyklės

  • Visų pirma – žiūrėkite difuzoriaus gamintojo instrukciją. Visuomet perskaitykite prie prietaiso pridedamą instrukciją, kadangi kiekvienas difuzoriaus tipas ar net modelis gali turėti savų naudojimo ir priežiūros ypatumų.
  • Niekada nepilkite augalinio aliejaus į eterinių aliejų difuzorių. Augalinis aliejus yra riebesnis ir klampesnis už eterinį, todėl greitai užkimš jūsų difuzorių.
  • Po kiekvieno difuzoriaus naudojimo išvalykite eterinių aliejų likučius. Jie gali išdžiūti ir prilipti prie prietaiso sienelių ar rezervuaro. Tuomet juos bus daug sunkiau pašalinti.
  • Maistinis actas ir spiritas bus jūsų sąjungininkai valant visų tipų difuzorius.
Eterinių aliejų difuzorius

Kaip dažnai eterinių aliejų difuzorius turėtų būti valomas

Idealiu atveju eterinių aliejų difuzorių reikėtų valyti po kiekvieno naudojimo, ypač jei ketinate pakeisti garinamą eterinį aliejų. Nuodugniau difuzorių rekomenduojama išvalyti kartą per mėnesį. Tokio valymo metu iš prietaiso pašalinamos dulkės ir nuosėdos, kurių kaupdamasis gali pakenkti jo sklandžiam veikimui. Jei visai nevalysite difuzoriaus, susikaupęs jo viduje eterinis aliejus ilgainiui sugadins prietaisą. Iš nevalomo difuzoriaus sklindantys kvapai taip pat gali būti ne visai tokie, kokių tikitės naudodami vieną ar kitą eterinį aliejų.

Eterinių aliejų difuzorių pasiūla ganėtinai plati. Prekyboje galite rasti įvairių jų tipų – pradedant paprasčiausiu šildomuoju difuzoriumi ir baigiat įmantriu nebulizatoriumi. Kaip turėtų būti valomi skirtingi difuzoriai?

Eterinių aliejų difuzorius

Ultragarsinių eterinių aliejų difuzorių priežiūra

Ultragarsinio eterinių aliejų difuzoriaus veikimui paprastai reikalingas vanduo. Vandens talpykla užpildoma pagal difuzoriaus gamintojo instrukcijas, vandens kiekis priklauso nuo prietaiso ir talpyklos dydžio. Tada įlašinama keletas eterinio aliejaus lašų. Negalima leisti eterinio aliejaus ir vandens mišiniui užsistovėti, kitaip difuzoriuje gali susidaryti nuosėdų. Rekomenduojama po kiekvieno naudojimo ištuštinti talpyklą, taip prailginsite difuzoriaus tarnavimo laiką.

Prieš valydami ultragarsinį eterinių aliejų difuzorių įsitikinkite, kad jis yra atjungtas nuo elektros tinklo. Nuimkite dangtelį ir išpilkite vandenį iš vandens talpyklos, stengdamiesi, kad jo nepatektų į oro išleidimo angą. Kruopščiai išplaukite talpyklos vidų švariu vandeniu, kad pašalintumėte visus likučius ir nuosėdas. Tada nusausinkite minkšta šluoste.

Norėdami atlikti giluminį valymą ir pašalinti kalkes iš prietaiso, įpilkite į vandens talpyklą nedidelį kiekį praskiesto maistinio acto ir palaukite 15 minučių. Tada medvilnine šluoste švelniai pašalinkite visus likučius iš talpyklos ir jos apačioje esančio ultragarso pado, stenkitės šio nesubraižyti. Išpilkite actą ir ir praplaukite talpyklos vidų švariu vandeniu. Nusausinkite minkšta šluoste.

Ultragarsiniam difuzoriui patartina naudoti distiliuotą ar filtruotą vandenį. Naudojant vandenį iš čiaupo prietaiso viduje kaupsis mineralinės nuosėdos, kurios gali jį sugadinti. Difuzoriaus valymui nenaudokite muilo, agresyvių valymo priemonių, ploviklių, stiklo valiklio, dažų skiediklio ar kitų tirpiklių. Nestatykite ultragarsinio eterinių aliejų difuzoriaus ant baldų, pagamintų iš pažeidžiamų, švelnių medžiagų. Ultragarsiniu difuzoriumi sklaidomi eteriniai aliejai apsunksta nuo vandens ir nemaža jų dalis nusėda tiesiog aplink patį prietaisą. Dėl to ant jautresnių medžiagų ilgainiui gali susidaryti neišnaikinamos žymės ar dėmės.

Eterinių aliejų difuzorius

Šildomųjų eterinių aliejų difuzorių priežiūra

Šildomieji eterinių aliejų difuzoriai paskleidžia eterinius aliejus juos šildydami. Tradiciniai šildomieji difuzoriai šildomi žvakute, modernūs veikia įjungus į elektros tinklą. Šildomųjų eterinių aliejų difuzorių priežiūra itin paprasta. Tiesiog išvalykite prietaisą minkšta drėgna šluoste po kiekvieno naudojimo ar eterinio aliejaus pakeitimo. Jei ilgai nevalėte difuzoriaus ir eteriniai aliejai pridžiūvo, išvalysite juos nedideliu kiekiu 70-90 laipsnių spirito ar maistinio acto. Niekada neplaukite difuzoriaus indaplovėje.

Eterinių aliejų difuzorių-nebulizatorių priežiūra

Nebulizatoriai – tai difuzoriai, eterinius aliejus paverčiantys į lengvą ūką, aerozolį. Nebulizatoriai veikia naudodami suslėgtą orą. Šio tipo difuzoriai ypač veiksmingai išsklaido eterinius aliejus, tačiau jie yra gana trapūs, todėl svarbu juos tinkamai prižiūrėti. Kas pora savaičių kruopščiai išvalykite nebulizatorių. O jei dažnai garinate citrusinius eterinius aliejus, rekomenduojame šio tipo difuzorių gerai išvalyti bent kas savaitę.

Ištuštinkite nebulizatoriaus talpyklą. Įlašinkite į stiklinį gaubtą kelis lašus (apie 2 ml) 70-90 laipsnių spirito. Įjunkite prietaisą kelioms minutėms, kol spiritas išgaruos. Jei alkoholis iki galo neišgaravo, pašalinkite jo likučius. Po šios procedūros difuzorių vėl galima naudoti įprastai.

Jokiu būdu nieko nekiškite į stiklinio gaubto vidų, nevalykite jo iš vidaus šepečiu. Tai gali nepataisomai sugadinti prietaiso centrinę pipetę. Jei ilgą laiką nenaudojote difuzoriaus, prieš vėl pradedant naudoti nepamirškite jo išvalyti, kadangi eterinių aliejų likučiai galėjo sudžiūti, sukietėti. Kaip ir ultragarsinio difuzoriaus, nebulizatoriaus rekomenduojame nestatyti ant ar šalia baldų, pagamintų iš trapių, lengvai sugadinamų medžiagų.

Eterinių aliejų difuzorius

Ventiliatorinių eterinių aliejų difuzorių priežiūra

Ventiliatoriniai eterinių aliejų difuzoriai pučia orą per filtrą ar padą, ant kurio užlašinami keli lašai eterinio aliejaus. Taip veikdami šie difuzoriai lėtai išsklaido eterinį aliejų po patalpą. Valykite šių difuzorių sieneles drėgnu skudurėliu, pamirkytu spirite, kad pašalintumėte eterinio aliejaus likučius.

Ką daryti, jei eterinių aliejų difuzoriaus veikla sutriko

Naudojant eterinių aliejų difuzorių, retkarčiais galite susidurti su tam tikromis jo veikimo problemomis ar trikdžiais. Tačiau nesijaudinkite, daugelį dažniausiai pasitaikančių bėdelių galite nesunkiai išspręsti, pasinaudodami keliomis paprastomis gudrybėmis.

  • Difuzorius neįsijungia. Pirmiausia patikrinkite, ar maitinimo laidas gerai įkištas į elektros lizdą. Įsitikinkite, kad talpykloje yra vandens ir jo lygis yra tinkamas. Jei šie du variantai netinka, gali būti, kad difuzorius neįsijungia, nes yra sudrėkęs – pabandykite tiesiog ištuštinti difuzorių ir kelias dienas palaukti, kad jis išdžiūtų. Tada vėl pabandykite jį įjungti.
  • Difuzorius veikia silpnai. Patikrinkite, ar įpilto vandens lygis yra tinkamas, ar netyčia nesumažinote difuzoriaus nustatymų. Įsitikinkite, kad ventiliatoriaus angos nedengia sudžiūvęs eterinis aliejus. Jeigu radote ant jos aliejaus likučių, išvalykite prietaisą.
  • Vanduo difuzoriuje įkaitęs, o jo lygis viršija normą. Jūsų difuzorius buvo perpildytas vandeniu. Išjunkite ir atjunkite difuzorių nuo maitinimo šaltinio, ištuštinkite vandens talpyklą ir leiskite prietaisui atvėsti. Tuomet pripildykite difuzorių tinkamu vandens kiekiu ir vėl įjunkite. Jei difuzorius nebeįsijungia, greičiausiai, dėl perpildymo vandeniu jis sugedo ir, deja, jam prireiks rimtesnio remonto.  
  • Vanduo difuzoriuje įkaitęs, nors jo lygis nėra viršytas. Taip gali atsitikti, kai įsiurbimo anga užkimšta. Jei po difuzoriumi patiesėte rankšluostį ar kitokį audinį, pašalinkite juos. Patikrinkite, ar į ventiliatoriaus mentes neįstrigo plaukų ar kailio gabalėlių, jei radote, pašalinkite juos. Atjunkite difuzorių nuo elektros tinklo, leiskite jam šiek tiek atvėsti.
Eterinių aliejų difuzorius

Eterinių aliejų difuzorius – puikus būdas mėgautis pasirinktais aromatais

Eterinių aliejų difuzorius padės pasklisti eterinių aliejų aromatams po jūsų namus. Kokius eterinius aliejus begarintumėte – ar atpalaiduojantį levandų, ar pakylėjantį bergamotės, norint, kad difuzorius veiktų efektyviai, nepamirškite tinkamai jį prižiūrėti. Na, o kaip pasirinkti tinkamiausius eterinius aliejus difuzoriui, skaitykite šiame straipsnyje.

Šaltiniai
https://uk.puressentiel.com/blogs/our-tips/essential-oils-diffuser-maintenance
https://www.essentialoilhaven.com/how-to-clean-your-essential-oil-diffuser-fix/
https://www.thespruce.com/how-to-clean-diffuser-4767280
https://volantaroma.com/blogs/guides/secrets-for-maintaining-your-diffuser
Nuotraukos asociatyvinės © Canva

Pasidalinkite su artimaisiais ar draugais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *