Vis labiau populiarėjant tendencijai auginti barzdą kyla klausimas, kaip tinkamai ją prižiūrėti? Viena pagrindinių barzdos priežiūros priemonių yra barzdos aliejus. Barzdos aliejus – tai tarsi kondicionierius, naudojamas barzdos plaukams drėkinti ir švelninti. Jis veiksmingas ne tik pačios barzdos drėkinimui, bet ir veido bei kaklo odos priežiūrai po barzda.
Koks tas stebuklingas skystis, telpantis į nedidelį barzdos aliejaus buteliuką? Kokią naudą jis suteikia ir kodėl dažnai ši priemonė yra laikoma labai efektyvia?
Barzdos aliejaus nauda
Šią nepaprastai populiarią barzdos priežiūros priemonę vyrai naudoja tam, kad jų barzda atrodytų pilnesnė, minkštesnė ir švelnesnė. Barzdos plaukai paprastai yra šiurkštesnės struktūros nei galvos plaukai. O specialiai paruoštas barzdos aliejus suminkština ir suteikia blizgesio barzdos plaukams, plaukeliai tampa paklusnesni ir lengviau formuojami. Naudodami barzdos aliejų pastebėsite, kad visa barzda atrodo tvarkingesnė ir puošnesnė, jos priežiūrai prireikia mažiau laiko.
Barzdos aliejaus sudėtis
Barzdos aliejai komponuojami iš įvairių eterinių aliejų siekiant sukurti tam tikrą reikiamą efektą. Eteriniai aliejai įmaišomi į bazinius aliejus. Dažniausiai tokiais baziniais aliejais tampa augaliniai aliejai, pasižymintys švelniu aromatu – saulėgrąžų, kokoso, argano, simondsijų (jojoba) aliejus. Taigi, galima teigti, kad barzdos aliejus yra aliejų mišinys, su parinktomis skirtingomis naudingosiomis ir kvapiosiomis eterinių aliejų savybėmis. Neretai gamintojai praturtina barzdos aliejus vitaminu E, kuris naudingas mūsų odai.
Dažnai barzdų aliejaus sudėtyje sutinkami pačiulių, kanangų žiedų (ylang ylang), sandalmedžio, lauro lapų, simondsijų eteriniai aliejai. Šie aliejai pasižymi ne tik išskirtiniu kvapu, bet ir vertingomis veikliosiomis funkcijomis.
Pačiulių eterinis aliejus dėl turimų veikliųjų medžiagų gydo nuo odos infekcijų. Kanangų žiedų (ylang ylang) eteriniame aliejuje gausu natūralių junginių seskviterpenų, kurių dėka šis aliejus pasižymi raminamosiomis, priešuždegiminėmis savybėmis bei mažina odos riebumą. Sandalmedžio eterinis aliejus drėkina ir tonizuoja odą, pasižymi antiseptinėmis savybėmis bei maloniu aromatu. Lauro lapų eterinis aliejus pasižymi gan aitriu, gaiviu, saldžios medienos kvapu ir, kaip dauguma eterinių aliejų, turi antimikrobinių ir priešuždegiminių savybių. O simondsijų eterinis aliejus be odos gydomųjų savybių, dar ir suteikia žvilgesį, stiprina bei skatina barzdos augimą.
Gryno eterinio aliejaus tepti ant barzdos negalima
Nepamirškite, kad gryno eterinio aliejaus tepti ant barzdos ar odos negalima. Eteriniai aliejai yra labai koncentruoti ir gali sudirginti odą, sukelti nepageidaujamų pašalinių reakcijų. Kosmetikos rinkoje gausu jau paruoštų naudoti specialių aliejų barzdai, kuriuose eteriniai aliejai yra įmaišyti į bazinius aliejus. Tereikia išsirinkti paruoštą aliejų barzdai pagal jums labiausiai tinkančias veikliąsias savybes.
Barzdos aliejus prieš pleiskanas ir niežulį
Pakankamai reta, tačiau pasitaikanti problema – barzdos pleiskanos. Norint atsikratyti pleiskanų būtina reguliariai šukuoti barzdą nepamirštant naudoti maitinamojo barzdos aliejaus, kuris turi drėkinamųjų savybių. Nesvarbu, kokio tipo jūsų oda, ją reikia maitinti ir drėkinti. Jei turite jautrią ar į spuogus linkusią odą, pabandykite naudoti barzdos aliejų su antibakterinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Pastebėta, kad tarp vartotojų populiariausi barzdos aliejai tie, kurių sudėtyje yra arbatmedžio arba cinamono eterinių aliejų.
Barzdos aliejus palaiko smakro odos sveikatą bei elastingumą, sumažina barzdos pleiskanų ir niežulio atsiradimą. Dažnu atveju, barzdos niežulys nulemia apisprendimą jos visiškai atsisakyti, tačiau su tinkamai parinktomis puoselėjančiomis priemonėmis galėsite džiaugtis ir sveika veido oda, ir tvarkinga barzda. Tam, kad panaikintumėte nemalonius barzdos auginimo pojūčius, išsirinkite aliejų mišinį barzdai ir tepkite šią priemonę reguliariai.
Kaip naudoti barzdos aliejų?
Barzdos aliejus efektyviausiai įsisavinamas, kai veido oda yra švari ir su atsivėrusiomis poromis. Todėl geriausia barzdos aliejų naudoti nusiprausus po dušu ar išplovus barzdą. Barzdai plauti naudokite šampūną, muilą arba barzdos gelį. Aliejų patariama naudoti kasdien arba kas antrą dieną, priklausomai nuo to, kaip dažnai plaunate barzdą šampūnu.
Naudojant aliejų svarbu nepersistengti, nes kitaip barzda gali atrodyti riebaluota. Keletas patarimų priežiūrai: įlašinkite tris arba penkis lašus barzdos aliejaus į delnus ir įmasažuokite į visą barzdą bei smakro odą. Barzdą aliejumi tepkite, kol ji dar šiek tiek drėgna. Jei jūsų barzda ilga ir vešli, papildomai naudokite šukas, kad barzdos aliejus pasiskirstytų tolygiai.
Galimas šalutinis poveikis
Barzdos aliejus puoselėja odą ir barzdos plaukus, tačiau vertėtų paminėti ir galimą jo šalutinį poveikį – įvairias alergines reakcijas. Be abejo, įsigijus kokybišką produktą, šalutinių poveikių rizika minimali, tačiau priklausomai nuo organizmo ir odos tipo visgi jų gali pasitaikyti. Jei po aliejaus panaudojimo atsiranda odos paraudimas, niežulys, deginimo pojūtis veide – jūsų odai aliejus sukėlė alerginę reakciją. Susidūrus su išvardintais simptomais, nusiplaukite užteptą aliejų, o reikalui esant išgerkite vaistų nuo alergijos.
Įpročiai ir mitai
Kaip barzdos augimas susijęs su sveika gyvensena? Tinkama mityba ir miegas daro svarbią įtaką pasisavinant gerąsias medžiagas, kurios užtikrina sveiką barzdos augimą. Barzdos plaukai netekdami maistinių medžiagų bei negaudami drėkinimo, praranda sveiko plauko išvaizdą. Todėl nuolatinė ir tinkama priežiūra užtikrina elastingumą, pleiskanų ir barzdos niežulio nebuvimą.
Vyrauja įsitikinimas apie klaidingą barzdos aliejaus paskirtį. Manoma, kad aliejus naudojamas tik turint pakankamai ilgą ir vešlią barzdą, tačiau tai yra mitas. Nepriklausomai nuo barzdos ilgio skiriant jos priežiūrai laiko ir priemonių, akivaizdžiai matysis ir rezultatas. Barzdos aliejų galima naudoti bet kokio ilgio barzdai, o išsirinkus barzdos aliejų su patinkančiu maloniu aromatu, jį galima naudoti vietoje tualetinio vandens. Renkantis priemones barzdai, svarbu atsižvelgti ir į jų sudėtį, specialistai rekomenduoja rinktis kuo natūralesnių ingredientų aliejų.
Šaltiniai
https://www.healthline.com/health/does-beard-oil-work-2
https://knightsmengrooming.com/en-nz/blogs/knightsmen-grooming/benefits-of-sandalwood-essential-oil-for-beard-hair-use-scientific-article
https://www.beardbro.com.ua/ru/zachem-nuzhno-maslo-dlya-borody/
Nuotraukos asociatyvinės © Canva